Dobrý deň

Užívam ciclosporín mylan a kedže tento liek má kopec interakcií s inými liekmy a tak isto oslabuje imunitu neviem ako mám postupovať pri liečení sa. Začalo to bolesťou hlavy a hrdla a teraz sa to (tak ako obvikle) presunulo na priedušky a už sa mi aj ťažšie dýcha(silný dráždivý kašeľ). Normálne zvyknem tieto stavy vyležať s čajom, nechcem zbytočne užívať antibiotiká. Chcem sa len spýtať či to nie je nejak nebezpečné vzhľadom na ten ciclosporín, kedy už treba nasadiť antibiotiká? Horúčku zatiaľ nemám.

Ďakujem pekne za odpoveď.

Dobrý deň,

zvyčajne sa liek nevysádza, len sa pridajú ATB ak to naozaj treba. Ale to už musí zvážiť Váš praktický lekár na základe odberov krvi, prípadne ak Vás dobre pozná, tak aj podľa toho ako ten Váš kašeľ a hrdlo vyzerajú. Ak by sa však infekcie horných dýchacích ciest pri liečbe cyklosporínom opakovali, bolo by vhodné jeho dávku znížiť, prípadne liek úplne vysadiť.

MUDr. Peter Kozub (03:33 2.11.2017)
Ďalšie informácie nájdete aj na naších profiloch na sociálnych sieťach
Adresy centier biologickej liečby