Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na Váš názor, prečítal som vela prispevkov o tom ako si ludia “vyliecili” psoriazu, aj ked oficialne vyliecitelna neni, vsetko to bolo prirodnou resp. alternativnou cestou (odstrsnenim toxinov,pesticidov a pod latok z tela,stravou zlozenou zo surovej zeleniny,zmena ziv. štýlu) zalozenou na tom ze psoriaza má pôvod v ludskom organizme,hrubom čreve a pod.

Nemyslíte si ze práve by mohlo mat väčší úspech ako maste,roztoky a podobné veci ktoré môžu mať len krátkodobý účinok? Ďakujem

Dobrý deň,

uvedené "vyliečenia" sú len sporadické a vo väčšine prípadov sa dodatočne zistí, že daný pacient psoriázu ani nemal, ale bol to napríklad len výsev podobný psoriáze (najčastejšie ekzematid, mikrobiálny ekzém, pityriasis rosea). Psoriáza je žiaľ naozaj stále nevyliečiteľná, ale je pravda, že u niekoho prejavy na dlhšie obdobie ustúpia (osobne poznám takých pacientov). Nemyslím si však, že je to detoxikáciou, zmenou stravy a dokonca ani zmenou životného štýlu (aj keď posledné dva faktory môžu v liečbe psoriázy do istej miery pomôcť). Je to len tzv. individuálna vnímavosť jedinca na dané ochorenie a jeho jedinečnosť vedieť sa s ním vysporiadať.

MUDr. Peter Kozub (10:18 13.1.2018)
Ďalšie informácie nájdete aj na naších profiloch na sociálnych sieťach
Adresy centier biologickej liečby