Zdravím..

Čítam príspevok z "20.01.2018 13:03:02" Smiem vedieť z akého dôvodu lekár môže vylúčiť biologickú liečbu? Okrem toho, že prestane fungovať a vedlajšich účinkov alebo to môže byť aj niečo iné?

No a moja hlavná otázka.. Mal by som ísť na plastiku krížneho väzu v kolene a beriem biologickú liečbu. Budem ju musieť vysadiť alebo je to všetko v poriadku v rámci operácie(tabletky, infúzie a hlavne anestézia)?

Ďakujem veľmi pekne

Dobrý deň,

okrem 2 uvedených dôvodov môže lekár zrušiť biologickú liečbu, ktorá je hradená poisťovňou z dôvodu nespolupráce pacienta, kedy hrozí zvýšené riziko včas nezachytených vedľajších účinkov - napr. pacient odmieta povinné pľúcne vyšetrenie, ktoré sa robí raz za rok alebo si odmieta dať pravidelne odoberať krv alebo si perá či injekcie pichá nepravidelne.

K druhej otázke sa musí vyjadriť Váš ošetrujúci lekár - závisí to totiž od konkrétnej biologickej liečby, ktorú máte, od toho ako sa bude plastika robiť (artroskopia alebo otvorená operácia), od dĺžky rekonvalescencie. Niekedy sa dávkovanie biologickej liečby len upraví, inokedy sa pár dávok vynechá. Všetko musí rozhodnúť Váš ošetrujúci lekár.

MUDr. Peter Kozub (08:58 27.1.2018)
Ďalšie informácie nájdete aj na naších profiloch na sociálnych sieťach
Adresy centier biologickej liečby