dobry den.....

moja otazka znie...

moze psoriaza sposobit/vyvolat pripadne nejak zmenit/narusit hormonalnu rovnovahu v mozgu a tak sa podielat na vzniku psychiatrickych chorob ako je napr depresia a uzkost????? preco vznika spolu so psoriazou aj depresia alebo uzkost? je to kvoli tomu ze pacient trpi tym ako vyzera a preto ma depku alebo psoriaza priamo ovplyvnuje hormony v mozgu, v tele za co pacient so psorkou nemoze????? je to moze? ci sa pytam blbost?

preto sa pytam lebo citala som ze napriklad taka choroba ako je lupus ze "ovplyvnuje Nízke hodnoty bielych krviniek v kombinácii s lupusom spôsobujú, že pacient má narušenú psychickú rovnováhu. Dokáže ho rozhodiť takpovediac všetko, čo sa aspoň troška vymyká normálu alebo tomu, čo práve on za normálne považuje"

prosim vysvetlite mi to.....

mimochodom toto s tym lupusom som citala tu:https://topgirl.sk/sokujuce-novinky-ohladom-zdravotneho-stavu-seleny-gomez-toto-je-prognoza-lekarov/

Dobrý deň,

predpokladám, že depresia a úzkosť sa u psoriatikov vyskytuje častejšie sekundárne, teda že je to preto, lebo sa trápia svojim vzhľadom.

MUDr. Peter Kozub (07:19 25.10.2018)
Ďalšie informácie nájdete aj na naších profiloch na sociálnych sieťach
Adresy centier biologickej liečby