Poradňa pre pacientov so psoriázou

Prostredníctvom tejto poradne máte možnosť položiť Vaše otázky odborníkom v oblasti dermatológie. Vyhradzujeme si právo neuverejňovať nevhodné otázky.
Vaša otázka:
Váš región (nepovinné):

Názory pacientov

Otázky a odpovede

Dobrý deň,

uvedené "vyliečenia" sú len sporadické a vo väčšine prípadov sa dodatočne zistí, že daný pacient psoriázu ani nemal, ale bol to napríklad len výsev podobný psoriáze (najčastejšie ekzematid, mikrobiálny ekzém, pityriasis rosea). Psoriáza je žiaľ naozaj stále nevyliečiteľná, ale je pravda, že u niekoho prejavy na dlhšie obdobie ustúpia (osobne poznám takých pacientov). Nemyslím si však, že je to detoxikáciou, zmenou stravy a dokonca ani zmenou životného štýlu (aj keď posledné dva faktory môžu v liečbe psoriázy do istej miery pomôcť). Je to len tzv. individuálna vnímavosť jedinca na dané ochorenie a jeho jedinečnosť vedieť sa s ním vysporiadať.

Odpovedal: MUDr. Peter Kozub 13.01.2018 22:18:18

Ďakujeme za pochvalu. Veľmi si to ceníme a sme radi, že sa Vám stránka páči. Pekný deň aj Vám.

Odpovedal: MUDr. Peter Kozub 05.04.2017 18:09:02

Ďakujeme za Váš názor.

Odpovedal: MUDr. Peter Kozub 26.05.2016 18:53:29

Dobrý deň,

veľmi pekne ďakujem za Vaše slová, práve tie sú našou najväčšou odmenou a zároveň aj uistením, že naša práca má naozaj zmysel.

Odpovedal: MUDr. Peter Kozub 17.03.2016 21:37:25

Dobrý deň,

ďakujeme veľmi pekne za Váš názor.

Stres patrí medzi najčastejšieho spúšťača psoriázy. V dnešnom svete je ťažko žiť úplne bez stresu, ale určité zmeny v životnom štýle sa však (samozrejme v rámci možností) vždy dajú urobiť.

Odpovedal: MUDr. Peter Kozub 08.10.2015 20:01:43
Ďalšie informácie nájdete aj na naších profiloch na sociálnych sieťach
Adresy centier biologickej liečby